STRONA GŁÓWNA
Szukaj produktu:

Thuasne Polska - Wyroby ortopedyczne

O firmie » Historia firmyFirma THUASNE (wym. tjuan) powstała w 1847 we Francji w regionie St. Etienne a jej skomplikowana dla Polaków nazwa pochodzi od założyciela Maurice’a Thuasne (na zdjęciu).

Początkowo THUASNE koncentrowała się na produkcji wąskiej gamy materiałów elastycznych. Po II wojnie światowej nastąpił strategiczny zwrot i w 1950 roku firma rozpoczęła produkcję najbardziej zaawansowanych technologicznie gotowych tekstylnych wyrobów medycznych.

Wprowadzono do oferty szeroką gamę najwyższej jakości bandaży kompresyjnych pod nazwami Plastex® i Biflex®, jak również rozpoczęto produkcję ortez krzyżowo-lędźwiowych pod znanymi i cenionymi po dziś dzień markami: Lombax® i Lombacross®.

Od tego momentu THUASNE w ciągu kilku lat doszła do pozycji lidera na rynku francuskim w zaopatrzeniu medycyny w wyroby tekstylne.

W latach 90-tych położono szczególny nacisk na rozwój i poszerzenie rynków zbytu. THUASNE otworzyła swoje firmy-córki w większości krajów europejskich, Stanach Zjednoczonych i Japonii, a także rozpoczęła dystrybucję w wielu krajach poprzez swoich partnerów. Był to drugi istotny zwrot strategiczny w historii firmy.

kliknij aby powiększyć

Co roku firma THUASNE bierze udział w wielu przedsięwzięciach i badaniach naukowych w kooperacji z lekarzami ortopedami i rehabilitantami w celu poszukiwania i rozwoju nowych rozwiązań dla Pacjentów. Dzięki temu powstają unikalne, opatentowane produkty, które często są innowatorami w swoich dziedzinach. W ramach współpracy z najwyższej klasy europejskimi specjalistami w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji sportowej powstały m.in. takie produkty jak Ligaflex®, Silistab®, Dynastab®, GenuPro®, MalleoPro®. Do nich wkrótce dołączyła cała gama wyrobów kompresyjnych dla profilaktyki I leczenia chorób żył pod wspólną nazwą Venoflex®.

kliknij aby powiększyć

W 2008 roku THUASNE zakupiła niemiecką spółkę THAEMERT, znanego producenta wyrobów ortopedycznych a także zaopatrzenia dla kobiet po mastektomii pod marką Silima® (zewnętrzne protezy piersi, specjalistyczna bielizna).

Z początkiem roku 2011 nasza firma przejęła też Townsend Design, producenta zaopatrzenia ortopedycznego specjalizującego się w ortezach typu sztywnego.

Obecnie THUASNE to nadal firma rodzinna, kierowana przez P. Elizabeth Ducottet, CEO, która reprezentuje piąte pokolenie założycieli. Główna siedziba firmy mieści się w Paryżu, ale najważniejsze zakłady produkcyjne oraz centrum logistyczne nadal pozostają w St. Etienne, niedaleko Lyonu.

Pomimo tak bogatej historii nie patrzymy wstecz a koncentrujemy się na budowaniu przyszłości i poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań dla Pacjentów.

Historia firmy


Wykonanie: IBE.pl

Thuasne Polska | Łazy, Al. Krakowska 202 | 05-552 Magdalenka | tel.: (22) 797 30 48